Betonowe płytki ścienne. Montaż i konserwacja
Montaż należy wykonać zgodnie z instrukcją montażu okładzin ściennych oraz z uwzględnieniem instrukcji na opakowaniach środków chemicznych stosowanych do jego wykonania.
Przed przystapieniem do prac należy:

1. Dokładnie zmierzyć pomieszczenie, obliczyć powierzchnię do wyklejenia i zakupić o 10% więcej materiału oraz odpowiednia ilość gruntu, kleju, fugi (w przypadku montażu z fuga) oraz impregnatu zabezpieczajacego.
2. Dobierać płytki z kilku opakowań jednocześnie, w celu uzyskania jak najbardziej naturalnego wygladu kamiennej ściany. Różnice w kolorach i rozmiarach pomiędzy kamieniami sa celowe, dzięki czemu powierzchnie uzyskuja naturalny wyglad.
3. Zadbać o optymalne do wykonywania montażu warunki: tj. temperatura otoczenia w trakcie klejenia i 48 godzin po klejeniu nie powinna być: niższa niż +5°C i wyższa niż +25°C.


Układanie:
Płytki można układać w pionie lub w poziomie, łaczac na styk lub fuga. Ułożone w pionie doskonale pokrywaja zaokraglone powierzchnie typu kolumna czy kontuar.

W przypadku wykofczenia drzwi, okien lub innych dekoracyjnych elementów, należy przed rozpoczęciem pracy wykonać pomocniczy szkic montażowy.

Aby ułożyć wzór z płytek, należy wzór odrysować na kalce a następnie nanieść kontury na Ecianę i kleić kamienie zgodnie z nimi.

Narożniki można wykofczyć dwoma metodami:
1) układajac płytki z obu stron krawędziami narożnymi na przemian (na zakładkę). Wówczas w celu uzyskania bardziej naturalnego wygladu, wystajace krawędzie należy obłupać młotkiem.
2) układajac płytki z obu stron krawędziami do siebie (na styk). Wówczas konieczne jest uprzednie obcięcie krawędzi narożnych płytek pod katem 45 stopni.

Konserwacja:
Płytki nadaja się do malowania metoda tradycyjna oraz natryskowa przy użyciu farb do betonu.
Ściany wyklejone płytkami można zabezpieczać na całej powierzchni środkami ułatwiajacymi zachowanie czystości.


PREF-BET Cerekiew 3 k. Radomia, tel. (+48) 48 384 67 78, 608-44-44-72

wykonanie: GrafMedia